Audi carsharing je převratný. Přežije?

Audi Unite je doslova převratný koncept carsharingu, který Audi testuje ve Stockholmu.

Audi carsharing

Carsharing nebo sdílený operativní leasing?

V Audi testují převratný koncept carsharingu, který nezapadá do žádné dosud existující carsharingové škatulky. A že těch těch škatulek je – jednocestný carsharing, dvoucestný carsharing, carsharing s pevnými stanovišti, carsharing s „plovoucími“ stanovišti, …

Carsharing od Audi funguje jako sdílený operativní leasing – až pět lidí se domluví, že budou sdílet náklady na jedno konkrétní auto.

Každý měsíc pak těchto pět lidí musí dohromady uhradit celkové náklady na provoz auta, ve kterých je kromě klasických služeb obsažených v operativním leasingu například i čištění auta. Audi dá klientům k dispozici i nástroje pro rezervaci auta a autentizaci řidičů. Rezervace je pak „jednoduchá“, ale pokud nemáte iPhone 4S nebo vyšší, tak si neškrtnete.

Je carsharing Audi unite životaschopný?

Těžko říct. Koncept je natolik převratný, že se v mnoha prvcích výrazně liší od existujících (a již osvědčených) carsharingových modelů.

Každopádně – pokud se v dohledné době hodláte stěhovat do Stockholmu a vaší krevní skupinou je Audi a sdílení aut, tak si carsharing Audiunite.com nenechte ujít.

Photo credit: Screenshot from Audi unite website

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>