Carsharing elektromobilů à la Toyota

Carsharing je v hledáčku nejedné automobilky. Toyota vytvořila zajímavý koncept elektromobilu pro carsharing a nyní jej testuje v pilotním carsharingovém projektu.

Carsharing elektromobilů nebo spíše tříkolek?

V roce 2013 Toyota představila v Ženevě koncept elektromobilu Toyota i-ROAD.

Carsharing - Toyota i-Road

Photo credit: Toyota

Nyní se ve francouzském Grenoblu rozjíždí tříletý pilotní provoz carsharingu, během kterého zde bude jezdit 35 elektromobilních tříkolek i-ROAD a 35 klasických elektromobilů Toyota Auto Body COMS.

Elektromobilní tříkolky jsou zajímavým experimentem a Toyota je v carsharingu chytře nasadila spolu s klasickými elektromobily, takže si v reálném provozu otestuje, který z modelů je vhodnější.

Carsharing aut na vodík?

Výše uvedené carsharingové aktivity Toyoty jsou zajímavé i z toho důvodu, že dle vyjádření předních manažerů firmy sází Toyota v oblasti alternativních paliv spíše na auta na vodík než na elektromobily. Dočkáme se tedy v dohledné době toho, že Toyota začne testovat i carsharing s auty na vodík?

Zdroj: INAUTONEWS

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>